Chytre zmluvy
Chytré zmluvy
Riziká

Nesprávna formulácia pre kupujúceho.

Peter Hrubý
|
Zverejnené 05. 09. 2019

a) Nesprávne nastavenie termínov – vyhnite sa zbytočnému stresu správnym nastavením termínov. Väčšina ľudí, ktorí niečo predávajú následne aj niečo kupujú, keďže tieto obchody sú prepojené. Pri nesprávnom nastavení termínov a zdržaním peňazí napr. o 30 dní Vám to úž môže kompletne zrušiť kúpu novej nehnuteľnosti. Môžete ešte prísť aj o rezervačnú zálohu a nakoniec budete musieť ísť bývať do hotela, lebo budete musieť predsa odovzdať nehnuteľnosť ktorú predávate.

b) Banka uvoľní peniaze, ale žiaľ predávajúci sa k nim nedostane. Formulácií ako takto obísť / okradnúť predávajúceho, existuje niekoľko. Aby sme nikomu nedávali tipy, nebudeme ich uvádzať, ale odporúčame si hlavne kontrolovať pred podpisom kúpnej zmluvy číslo Vášho účtu a to na všetkých zmluvách. Najideálnejšie si podpíšte ešte každú stranu vpravo dole, aby nebolo možné tieto strany meniť.

Odborníci (podvodníci) dobre vedia ako Vás pripraviť pri Vašej nepozornosti o majetok.

Kľudne môžete zažiť situáciu, že na obhliadku Vášho bytu za 100 000 príde niekto, čo Vám povie, že byt ihneď chce, má hotovosť a keď mu to čím skôr predáte priplatí Vám ešte pár tisíc. Nemusíte sa o nič starať, zmluvy pripraví jeho právnik, atď. Predsa len, je to ponuka, ktorú asi nikto nechce odmietnuť. Hovoríte si aké máte šťastie, že práve Vy tak dobre predáte........nuž, samozrejme nemusí to byť stále podvod a však určite trvajte na tom, že zmluvy si dáte pripraviť Vy. Len takto môžete mať istotu, že kvôli ušetrenej 100 eurovke, neprídete o celý byt a neostane Vám ani euro.

Dokonca pri takomto “omyle” máte problém uspieť na súde. Je potrebné preto rátať s mesiacmi až rokmi a poplatkami na súde s nejasným koncom.

Ďalšie články

Post

Nesprávna formulácia rozdelenia kúpnej ceny pre banku.

Čítať článok
Post

Nesprávna alebo nedostatočná formulácia pre kataster.

Čítať článok
Post

Nesprávna formulácia pre predávajúceho.

Čítať článok